Witam

Autorską pracownię Rivendell założyłem w 1997 roku. Prace, które w niej powstają są efektem mojej fascynacji bogactwem kształtów, barw i faktur jakie oferuje świat minerałów.

Od podstaw  opracowałem unikatową technikę mozaiki. Ta niezwykle pracochłonna metoda tworzenia oferuje tak szeroką gamę możliwości wyrazu, że pozostaję jej wierny i z takim samym zapalem od lat oddaję się jej udoskonalaniu. Prace tworzone w tej technice są niepowtarzalne, każda jest inna tak jak niejednorodny jest naturalny kamień.

Używam tylko naturalnych minerałów, nierzadko sam poszukując surowców do wyrobów. Możecie zatem znaleźć Państwo u mnie biżuterię z kamieniami pochodzącymi z Polski, a w szczególności z Dolnego Śląska. Cenię sobie nasz polski surowiec, jak  ametyst, kamień księżycowy, opal mleczny czy kryształ górski. Szczególną miłością darzę niezrównanie piękne polskie agaty z uroczej Krainy Wygasłych Wulkanów oraz skamieniałe drewno, które przywożę sam z Dolnego Sląska oraz Roztocza.

Wszystkie moje prace oprawiam w srebro pochodzące z rodzimych złóż.

Dbając o stronę artystyczną  prac nie tracę z oczu głównego celu. Biżuteria sygnowana marką RIVENDELL jest “do noszenia”. Kobieta ma się w niej czuć doskonale. Oferuję prace o różnym charakterze. Od romantycznych i delikatnych, poprzez eleganckie i klasyczne aż  po okazałe, surowe, wyraziste formy. Moje prace są rozpoznawalne, nie do przegapienia w tłumie.

W uznaniu za wysoką jakość wytwarzanych prac zostałem wyróżniony znakiem Polskie Rękodzieło.

Zapraszam do Rivendell.

 

Krystian Duda

RIVENDELL

polish_handmade_internet

 

otrzymałem wyróżnienie Polskie Rękodzieło w kategorii Metal Art